Če preberem – pozabim.

Če naredim – znam.

POPOLDANSKE GOVORILNE URE

Obvestilo staršem

V četrtek, 18. 4. 2024, vas ob 18. uri vabimo na popoldanske govorilne ure v prostorih šole:

–  za večino oddelkov v matičnih učilnicah,

– II./III.d (ga. Tina Šluga) v gospodinjski učilnici,

– II./IV.e (ga. Mojca Jereb Šifrer) v učilnici II.a stopnje (1. vhod, pritličje)

– III./V.a (ga. Kristina Rauch) v računalniški učilnici (1. vhod, pritličje),

– IV./V./VI. (ga. Bogdana Markič) v tehniški učilnici,

– VI.a (ga. Simona Štempihar) v tehniški učilnici.

Vljudno vabljeni!

TEKMOVANJE MATP

Specialna olimpijada je svetovni športni program za osebe z motnjami v duševnem razvoju. V okviru specialne olimpijade  vsako leto poteka tekmovanje MATP, ki je namenjeno osebam z najtežjimi motnjami v duševnem in gibalnem razvoju. Namenjen je tistim osebam, ki zaradi težjih in težkih kombiniranih motenj ne zmorejo udejstvovanja v športih, ki zahtevajo razumevanje navodil, samostojnost pri izvedbi aktivnosti in poznavanje pravil.  V Sloveniji se tekmovanje MATP  izvaja od leta 2000.  To tekmovanje omogoča tekmovalcem druženje in spoznavanje različnih krajev v Sloveniji. Slogan iger MATP se glasi:

PUSTITE MI ZMAGATI, ČE PA NE MOREM ZMAGATI, NAJ BOM POGUMEN V SVOJEM POSKUSU.

TORKRAT BO 19. REGIJSKO TEKMOVANJE MATP POTEKALO V KRANJU. TEKMOVANJA SE BO UDELEŽILO 31 TEKMOVALCEV IN 17 TRENERJEV.

SVEČANA OTVORITEV  TEKMOVANJA BO V ČETRTEK, 18. APRILA 2024, OB 9.45 URI V GIMNAZIJI FRANCETA PREŠERNA KRANJ. TEKMOVANJE BO POTEKALO V TELOVADNICI OD 10. DO 11.30 URE. SVEČANA PODELITEV MEDALJ BO MED 11.45 IN 12.30 URO. MEDALJE BO PODELJEVALA GA. TADEJA BRANKOVIČ. OB 12.10 PA BO KRATEK ZABAVEN PROGRAM, KI GA BO OTVORIL TRILAR MAJ S HARMONIKO.

OŠ HELENE PUHAR KRANJ

ODGOVORNO S HRANO

Od 15. 3. do 17. 3. 2024 se je na Celjskem sejmu Altermed in Flora pod skupno temo ODGOVORNO S HRANO obiskovalcem predstavilo kar 127 ustanov iz vse Slovenije. Na svojih stojnicah so vrtci, osnovne in srednje šole razstavili jedi iz lokalno pridelanih živil, različne namaze, napitke, didaktične igre, unikatne izdelke lokalne izdelave in kulturno dediščino svojega kraja. Dejavni so bili tudi na predstavitvenem odru in demonstracijski kuhinji. Naša šola je prejela srebrno priznanje. Čestitke vsem sodelujočim.

STOP ZASVOJENOSTI

V okviru preventivne akcije STOP ZASVOJENOSTI je v torek, 9. 4. 2024, potekal tek. Učenci in učitelji smo tekače pričakali v navijaškem in spodbudnem vzdušju ter jim predali misli o tem zakaj zasvojenost ni v redu in kaj lahko naredimo sami za svoje boljše počutje.

IZMENJEVALNICA SEMEN

V petek 29. 3. 2024 smo z učenci PP II in PP II/III v prostorih Ljudske univerze Kranj izvedli izmenjevalnico semen.

Za nami je dragocena izkušnja. Bili smo zelo lepo sprejeti in se že veselimo nadaljnega sodelovanja.

Učiteljici : Jasmina in Tamara

ČISTILNA AKCIJA “OČISTIMO KRANJ 2024”

Tudi letos smo se na naši šoli udeležili akcije Očistimo Kranj. Najprej smo temeljito počistili razrede. Potem smo vzeli rokavice in vreče in se odpravili vsak v svojo smer. Vreme nam je bilo naklonjeno in tako smo daljši sprehod združili s čiščenjem narave. Mlajši učenci pa so si ogledali tudi gasilsko postajo.

Kljub vedno večji ekološki osveščenosti so očitno tovrstne akcije žal še vedno potrebne. Nabrali smo kar nekaj vreč smeti. Želimo si, da bi jih bilo vsako leto manj.

IZMENJEVALNICA SEMEN

V petek 29. 3 bomo učenci II in II/III stipnje v sodelovanju z Ljudsko univerzo v Kranju (LUK) izvedli izmenjevalnico semen. Lepo vabljeni, se vidimo ob 12.00 uri na Cesti Staneta Žagarja 1 v Kranju.

Učiteljici Jasmina R. In Tamara M.

Koledar aktivnosti

april 2024